Falešný, ,,Fake'' piercing

28. ledna 2013 v 2:43 | M*
Hodně lidí si z různých důvodů nemůže pořídit piercing a přesto nechce být o tuto ozdobu ochuzen. Důvodů může být několik - nízký věk, přísní rodiče, netolerantní školní či pracovní řád, nebo prostě jen strach z bolesti. Dobrým důvodem také může být nejistota, nejsme-li pevně rozhodnuti, kam pravý piercing chceme. Ovšem technologie a trendy ve šperkařství jsou neuvěřitelně flexibilní a reagují i na tento požadavek - takže nabídka tzv. fake piercingů byla jen otázkou času.

Nejrozšířenějšími falešnými piercingy jsou piercingy magnetické. Fungují na principu dvou magnetů - magnetická destička, která připne kůži druhým magnetem, v kterém je zasazen vybraný šperk. Placičky jsou ze silného magnetu, výborně drží, ale přesto netlačí. Ideální je například do rtů nebo do brady a samozřejmě uší. Díky designérskému zpracování jsou tyto ozdoby vizuelně prakticky nerozeznatelné od piercingů opravdových. Dnes je možné koupit nepřeberné množství šperků, od klasických kuliček či hrotíků také zirkonové kamínky či různé obrázkové kuličky atd. Díky velikosti magnetu je tento falešný piercing vhodný i do nosu - magnet není možné vdechnout. Výhodou je velice snadná hygiena a praktické používání, nevýhodou naopak nutnost sundávání před spánkem či sportem.
Velice oblíbeným falešným piercingem je piercing do jazyku. Je vyroben ze zdravotně nezávadného akrylátu a funguje na principu přísavky. Jednoduše stiskneme imitaci kuličky mezi zuby, vysajeme vzduch a přitiskneme na prostředek jazyka. Drží velice dobře, je nutné jej vyndávat na spaní, při líbání a při jídle. Pokud se náhodou stane nehoda a ozdobu spolkneme, nic se neděje, tělo ji spolehlivě během dvou dnů vyloučí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama