Piercing rtu

28. ledna 2013 v 2:38 | M*
Piercing rtu je zcela základní a asi nejfrekventovanější piercing vůbec. Bolestivost je zcela zanedbatelná, hojivost rychlá a bezproblémová, estetická hodnota maximální. Aplikace trvá pár sekund, je náročná pouze na symetrii - předpokládejme, že tu má zkušený piercer v oku a ruce.
Piercing v okolí rtů se umisťuje zhruba 5-15 mm od okrajů rtů. Protože zde nejsou umístěny větší cévy, nemělo by docházet k silnému krvácení při aplikaci. V poslední době se pro aplikaci hojně využívají šperky z bioplastu, neboť jsou šetrnější k dásním a zubní sklovině.

Méně časté je propíchnutí tváře či častěji symetricky obou tváří. Tento piercing je náročný na aplikaci, po jeho vyjmutí zůstávají nevratné dolíčkovité jizvy.

Sliznice na vnitřní straně rtů je velicepiercing madona www.marre.cz elastická a proto dochází již krátce po odstranění šperku k uzavření piercingového kanálku. Tento proces je možné sledovat i u zhojených piercingů. Může se stát, že už druhý den po vyjmutí šperku se nám jej již nepodaří bezbolestně vrátit. Samotný piercing rtu se hojí poměrně rychle, je však často doprovázen otokem, kvůli kterému je pro aplikaci nutné použít delší šperk a ten po zhojení vyměnit za kratší. Zevnitř je vhodné piercing po každém jídle propláchnout desinfekční ústní vodou (např. Corsodyl, Tantum Verde) nebo solným roztokem, ale není to extra nutné. V prvních dnech se vyhněte konzumaci pálivých jídel. Po vyjmutí šperku nevzniká jizva, nebo pouze minimální. To ovšem neplatí o piercingu tváří. Zde zůstávají stopy po vpichu velice výrazné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama